metal push button factory and suppliers | Simply Buy
Ne të sjellë fuqi të qartë për botën

button shtytje metalike

Përshkrim i shkurtër:

‧ Për një diametër rritje vrimë prej 16 mm

‧ blloqe kontakt me kontaktet argjendi

‧ shkallë të mbrojtjes. IP65

‧ Tre lloj të ndryshme të lartë; Rrafshët, Prominent ose kube


 • FOB Çmimi: US $ 5-499 / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 5000 copë në muaj
 • Termat pagesës: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Tension Control: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Markë: Nofuel
 • Detail Product

  Produkt Tags

  IP67 Metal Push Button Switches

  M16, M19, M22, M25,, M30, M32 variante

  Dy tregues ngjyra - super të ndritshme  LED’s

  vandal  rezistente

  Vulosur me IP67,  “Waterproof”

  Features

  ·  Modele Illuminated në dispozicion në të kuqe, jeshile ose blu

  ·  Switching tensione deri në 125 V DC  / 250 V AC

  ·  Mund të përdoret në lidhje me pajisjet e audible

  ·  Në dispozicion në 16mm, 19 mm, 22mm, 25mm, 30mm dhe 32 mm diametër rritje

  ·  Kryen IP 67 vulë vlerësim për mbrojtjen nga e para

  ·  Stainless steel ndërtimi reziston temperaturave që variojnë nga -40 ° C deri + 85 ° C

  ·  Ideal për përdorim në mjedise të ashpër

  Specifikim

  ndërtim trupi çeliku inox, switch strehim plastike
  Shkalla e mbrojtjes IP67
  Numri i kontaktit & rregullim 1NO1NC 2NO2NC (disponueshmëria varet nga madhësia e trupit dhe stil actuator).
  Funksionet kaloni Çastit, ruajtur, Kyçi i tasteve, 2 ose 3 Pozita Selector, E-Stop
  material kontakti Ag aliazh, Au praruar
  Max. tension kalimi

  AC DC

  250V AC ose 250V DC
  aktuale termike 3A (DS12 te DS19) / 5A (DS22 te DS30)
  ngarkesës minimale të zbatueshme

  AC DC

  5 V, 1mA
  rezistenca e kontaktit 50mΩ maksimale
  rezistenca izolimin ≥100MΩ / 500V DC
  forca dielektrike Switch 2000VAC, 1 min mes të gjalla Pjesë / vdekur dhe terminaleve të poleve të ndryshme.
    1000VAC 1 min midis terminaleve të të njëjtit pol
    1500VAC 1 min ndërmjet kontaktit dhe ndriçimi terminaleve
  tregues 2000VAC, 1 min ndërmjet pjesëve të gjalla dhe tokë.
  ops elektrike jetës ≥100,000 në ngarkesë të plotë të vlerësuarat
  ops jetës mekanike ≥1,000,000. (Selector / Kyçi i tasteve type ≥ 250,000)
  peshë > 10g
  Standardet operative temperatura e ambientit -25 ° C deri 55 ° C UL508, EN60947-1, EN60947-5-1
  LED Colors në dispozicion Kuqe, jeshile, e verdhë, blu, të bardhë

  Aplikimet

  ·  Detare, panele automobilave dhe aeroplanëve të kontrollit

  ·  Kontrolluesit industriale për pajisje duke përfshirë prodhimin e:

  Procesi dhe pajisje paketimi

  kioska vetë-shërbimit dhe pajisjet shitje

  Sistemet e hyrjes të sigurisë publike dhe institucionale

  Audio dhe sistemet argëtuese

  diagnoza mjekësore dhe pajisje spitaloreAASpushbutton


 • I mëparshëm:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   
   WhatsApp Online Chat!