LC1-K TeSys K mini contactor factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

LC1-K Tesys K мини контактор

Краток опис:

LC1-К серија AC контактор е погоден за употреба во кола до оценет и често поаѓање, контрола на AC мотори. На addtion на помошен контакт група на контактор, во комбинација со соодветна термо штафета, може да дејствува за да се заштити коло обврзани да преоптоварување.

Tesys K Компактен контактори до 7.5KW 400 / 415V, со широк спектар на напон серпентина и опции терминал врска. 


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  тип

  Отценети работен тековната А (380V)   220V

  AC-3 за контрола на употребата група моќност (kW)

  380V ~ 415V ~ 500V 440

    660V  Контакт податоци (1)

  LC1-K06

  6

  1.5

  2.2

  3

  3

  3P + NO 3P + NC

  LC1-K09

  9

  2.2

  4

  4

  4

  3P + NO 3P + NC

  LC1-K12

  12

  3

  3

  5

  5

  3P + NO 3P + NC
  Спецификации LC1-LC1-K06 K09 K12-LC1
  Употреба група под AC-3

  6

  9

  12

  Отценети работен струја (ле) А

  5

  7.5

  10

  Конвенционалните термичка струја (LTH) А

  16

  20

  20

  Отценети работен напон (UE) V

  380 660

  Отценети insullation напон (UI) V

  690

   AC-3 (6le ле) Електричен работен век (време)

  0.5 × 106

    Работа со фреквентен H-1

  1200

   AC-3 (6le ле) Електричен работен век (време)

  10 x 104

    Работа со фреквентен H-1

  300

  Mecnical животот   помошен контакт  Конвенционалните термичка струја

  3 х 106

  6A

     Електричен работен век (време) AC-15 (360VA)

  0.5 × 106

      DC-13 (33W)  
         спецификации на намотката  Отценети контрола напон (нас) AC: 12, 24, 45, 110, 220, 380
      Вашингтон: 12, 24, 45, 110, 220
    Пик-ап напон AC: 0,85 ~ 1.1Us DC: 0,85 ~ 1.1Us
    Resleasing напон AC: 0.2 ~ 0.75Us DC: 0.2 ~ 0.75Us
     Серпентина моќ VA Земам

  40

      Fotain

  4

    потрошувачка

  1.2W

    Пик-ап време

  6 ~ 18ms

    Ослободување време Фактор на моќност

  5 ~ 23ms

  Изработка на 0,8 Кршење 0,3

  оперативен калеми AC

  Максимална коњски сили Рејтингот максимална струја  Тип на конекција помошен контакт s  Каталошки
  број
  1 O 3 O Индуктивни AC3
  ампери
  резистивни AC1
  ампери
  115 V HP 230 V HP 200 V HP 230 V HP 460 V HP 575 V HP НЕ NC
   0.5  1.5  1.5  1.5  3  3  6  15  Завртка за прицврстување 1- -1 LC1K 0610
  LC1K 0601
  0.5 1.5 2 3 5 5 9 20 Завртка за прицврстување 1- -1 LC1K0910
  LC1K0901
  0.5 1.5 3 3 7.5 10 12 20 Завртка за прицврстување 1- -1 LC1K1210
  LC1K1201

  Серпентина напон кодови контактори за наизменична струја

  Волти AC 50/60 Hz 12

  24

  42 48 110 120 127 200 /
  208
  220 /
  230
  230 230 /
  240
  277 380 /
  400
  400 /
  415
  440 480
  Код J7

  B7

  D7 E7 F7 Г-7 FC7 L7 M7 P7 U7 UE7 Q7 N7 R7 T7

   DC оперативен калеми

  0.5 1.5 1.5 1.5 3 3 6 15 Завртка за прицврстување 1- -1 LP1K0610 ab LP1K0601 ab
  0.5 1.5 2 3 5 5 9 20 Завртка за прицврстување 1- -1 LP1K0910 ab LP1K0901 ab
  0.5 1.5 3 3 7.5 10 12 20 Завртка за прицврстување 1- -1 LP1K1210 ab LP1K1201 ab

  Преоптоварување релеи за 3-pole контактори со завртка-стегач терминали

  Класа 10, релето поставување опсег-А Каталошки број  
  0,1-,16 LR2K0301 LR2K преоптоварување релеи:
  • AC или DC заштита
  • Амбиентниот компензирани bimetallic
  • класа 10
  • чувствителност една фаза
  • Рачно или автоматско ресетирање
  • Полно оптоварување струја dial
  0,16-0,23 LR2K0302
  0,23-0,36 LR2K0303
  0,36-0,54 LR2K0304
  0,54-0,8 LR2K0305
  0.8 до 1.2 LR2K0306
  1.2 1,8 за да се LR2K0307
  1,8 за да се 2.6 LR2K0308
  2,6-3,7 LR2K0310
  3,8-5,5 LR2K0312
  5,5-8 LR2K0314
  8-11,5 LR2K0316
  10 до 14 LR2K0321

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!