safety switches factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

сигурносни прекинувачи

Краток опис:

кратко прекинувачи општа безбедност на должност се наменети за станбени и лесни комерцијални апликации каде должност не е тешка. Префрли се сретне NEMA Затворени безбедност Стандард KS1-2013, и, исто така, ги исполнуваат Сојузна Спецификација WS-865C


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

  флексибилност

  • 30-60 ампери
  • NEMA Тип 1
  • Топливи или не-топливи
  • 240 Vac / 250 Vdc
  • 2 или 3 пол пол
  • отценети коњски сили

  корисникот  безбедност 

  • Мошне видливи ON / OFF етикета
  • Со директен пренос, брзо шминка, брзо-пауза механизам "Snaps" контактите отворени и затворени, обезбедување позитивен ON / OFF индикација
  • Мошне видливи, лесно да се зафат црвената рачка која прифаќа 1 катанец во позиција OFF
  • Интеграл капакот за блокирање
  • Видливи потврда за обложен со нож контакти

  инсталација леснотија

  • Широк, непречен олук 
  • Саморазливна три точки модел монтажа

  Цврсто Трајност

  • NEMA Тип 1 куќишта-прав палто насликани галванизиран челик 

   

  број или ампер 240 волти DC
    отворен Рејтинг NEC време 125 250
    Предна Тип   стандард задоцнување волти волти
        1-Ph  3-PH 1-Ph 3-PH    
                   
  топливи; Две пол, 120/240 и 240 волти AC; 250 волти DC (30-100 само засилувачи); Три-жица SN, 240 волти наизменична струја.
   TG32-30A  затворен 30 1.5 3 3 7.5 2
   TG32-60A  затворен 60 7.5  10  15  10 
   TGKO32-30A  отворено 30   1.5 7.5 
   TGKO32-60A  отворено 60   3 7.5  10  15 10 
  Три-пол, 240 волти AC.
   TGK33-30A затворен  30  1.5  7.5 
   TGK33-60A затворен 60 7.5  10  15  3 10 
   TGKO33-30A отворено  30  1.5  7.5 
   TGKO33-60A отворено 60  7.5  10  15  10 
  Четири-жица SN, 208/120 и 240 волти AC.
  TGK43-30A  затворен 30 1.5 3  3 7.5 - 5
  TGK43-60A  затворен 60 7.5  10  15  10 
  TGKO43-30A  отворено  30  1.5  3 3 7.5 
  TGKO43-60A отворено  60  3 7.5  10  15  10 
  Не осигурач; Две пол, 240 волти наизменична струја (се користи три-пол прекинувач за две пол апликација); 250 волти DC (20-60 само засилувачи); Три-пол, 240 волти AC или две пол со префрлување неутрални.
  TGK3-30A / N  затворен  30  7.5  7.5 
  TGK3-60A / N  затворен  60  10  15  10  15  10 
  TGKO3-30A / N  отворено  30  7.5  7.5 
  TGKO3-60A / N  отворено  60  10  15  10  15  10 

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!