Ние донесе јасна енергија за светот

Вести

 • fighting The Covid-19,Do what a responsible country do,Ensure the safety of our products and employees

  Starting in January 2020, an infectious disease called “Novel Coronavirus Infection Outbreak Pneumonia” has occurred in Wuhan, China. The epidemic touched the hearts of people all over the world, in the face of the epidemic, Chinese people up and down the country, are actively fightin...
  Прочитај повеќе
 • изложба

  изложба

  Nofuel ќе се приклучи во 2018 година во Хонг Конг Електроника саем есен. Саемот е професионална и меѓународни електроника фер. Ако имате интерес во електрониката, добредојде да ја посетите нашиот штанд на саемот и да разговараат повеќе детали. Следниве информации е фер детали: Изложба: HKTDC Хонг Кон ...
  Прочитај повеќе
 • Nofuel е промена на нашиот стар логото кое се користи во пазарот за 6 години со ново лого

  Nofuel е промена на нашиот стар логото кое се користи во пазарот за 6 години со ново лого

  Old LOGO News logo
  Прочитај повеќе
 • Nofuel посетуваат МСС Кина Меѓународната индустрија на саемот 2018

  Nofuel посетуваат МСС Кина Меѓународната индустрија на саемот 2018

  Профил на МСС Како шоу за индустриска автоматизација под CIIF, МСС е меѓународен настан за индустриска автоматизација решенија, производство и автоматизација на процесите, електрични системи, индустриски ИТ и Софтвер и Microsystems технологија. Успехот на претходните сесии обезбедува ...
  Прочитај повеќе
 • HVAC

  HVAC

  HVAC потреби можете да бидете сигурни дека ќе се добива квалитет на производи и сигурен сервис. Нашите климатизација контактори и релеи ќе ви помогнат во системи за контрола на греење.
  Прочитај повеќе
 • Приватни и мали деловни производи

  Од стилски прекинувачи и приклучници, за ефикасна контрола на домашната решенија, за брзо полнење електрични возила полначи, ние достави нови нивоа на иновации и погодност. Nofuel гарантира живот е за домови и мали бизниси.
  Прочитај повеќе
 • Соларна енергија

  Nofuel производи Служи во соларна енергија за PV Инвертори, PV combiner кутија конфигурирате со DC СПД, 1500V осигурач ,, Contactos DC и AC Дистрибуција кутија големи користи во станбени и комерцијални кровни 10kW проектот за 200kw
  Прочитај повеќе
 • панел зграда

  А сосема нова генерација прекинувачи, склопки, преоптоварување релеи и оптоварување колибри во седум големини до 250 kW е подготвена за употреба во таблата со модуларен инсталација која панел зграда е лесно. Конкурентни панели за контрола на пазарот на Северна Америка со UL 508 и UL 1077 година за да се исполнат UL5 ...
  Прочитај повеќе
123Следна> >> Страница 1/3

WhatsApp Онлајн Chat!