Motor circuit breaker GV2P06 factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

Моторни струјното коло прекинато GV2P06

Краток опис:

прекинувачот на моторот - термо-магнетен, 1.0-1.6A, 600V, 50kA @ 480VAC, GV2P со контрола од страна на вртливото копче, DIN Rail планината куќиште, IP20

 


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прекинато најчесто се користи коло. со избор од околу 100 помошни и додатоци. GV2 и Tesys D или K контактори може лесно да се состави како еден блок со еден додаток.
  Високата GV2 електрична издржливост (до 100 000 маневри) го прави многу погодни за директна рачна контрола на моторот, особено GV2ME (термо-магнетни записи, о до 32 A).
  Монтирање комплет е добро прилагодени GV2P, со нивните можни продолжен вртливата рачка и видлив показател патување.
  Термо-магнетни: GV2ME, GV2P, GV3P, за заштита од краток спој, преоптоварување, фаза загуба и фаза дебаланс Тие се во согласност со, во зависност од верзиите, IEC / EN 60947-1, IEC / EN 60947-2, IEC / EN 60947-4-1 60497-4-1 и UL, CSA 22,2 n ° 60497-4-1.

  0,16-0,25 GV2P02  -   -   -   -   -  0.4
  0,25-0,4 GV2P03  -   -   -   -   -  0.4
  0,4-0,63 GV2P04  -   -   -   -  0.37 0.4
  0,63-1,0 GV2P05  -   -  0.37 0.37 0.55 0.4
  1,0-1,6 GV2P06  -  0.37 0.55 0.75 1.1 0.4
  1,6-2,5 GV2P07 0.37 0.75 1.1 1.1 1.5 0.4
  2.5-4.0 GV2P08 0.75 1.5 1.5 2.2 3 0.4
  4-6,3 GV2P10 1.1 2.2 3 3.7 4 0.4
  6,0-10,0 GV2P14 2.2 4 4 5.5 7.5 0.4
  9,0-14,0 GV2P16 3 5.5 7.5 7.5 9 0.4
  13,0-18,0 GV2P20 4 7.5 9 9 11 0.4
  17,0-23,0 GV2P21 5.5 11 11 11 15 0.4
  20,0-25,0 GV2P22 5.5 11 11 15 18,5 0.4
  24,0-32,0 GV2P32 7.5 15 15 18,5 26 0.4

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!