metal push button factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

метал притискање на копчето

Краток опис:

‧ за монтажа дупка со дијаметар од 16 mm

‧ Контакт блокови со сребрени контакти

‧ степен на заштита. IP65

‧ Три различни врвот тип; Светлечки, истакнат или Кубе


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

  IP67 Метал притискање на копчето прекинувачи

  M16, M19, M22, M25,, M30, M32 Варијанти

  Две бои индикација - супер светло  LED’s

  вандал  отпорни

  Запечатен за да IP67,  “Waterproof”

  карактеристики

  ·  Осветлен модели достапни во црвена, зелена или сина

  ·  Вклучување напон до 125 V DC  / 250 V AC

  ·  Може да се користи во комбинација со звучни уреди

  ·  Достапен во 16 мм, 19 мм, 22mm, 25mm, 30mm и 32 mm дијаметар монтажа

  ·  Носи печат IP 67 заштита рејтинг од предната страна

  ·  Нерѓосувачки челик конструкција издржува температури кои се движат од -40 ° C до + 85 ° C

  ·  Идеален за употреба во груби средини

  спецификација

  Градба Нерѓосувачки челик тело, пластични прекинувачот домување
  Степен на заштита IP67
  Контакт број и аранжман 1NO1NC 2NO2NC (достапност зависи од големината на телото и побудувачкиот стил).
  Switch функции Моментално, се одржува, за заклучување, 2 или 3 Селектор на положбата, Е-стоп
  контакт материјал Ag легура, галвански Au
  Макс. префрлување напон

  AC / DC

  250V AC или DC 250V
  термичка струја 3А (DS12 да DS19) / 5A (DS22 да DS30)
  Минимална применува оптоварување

  AC / DC

  5V, 1mA
  контакт отпор 50mΩ максимум
  отпор на изолација ≥100MΩ / 500V DC
  Диелектрична цврстина Префрли 2000VAC, 1 мин меѓу живо / мртов делови и терминалите на различни полови.
    1000VAC, 1 мин меѓу терминалите на истиот пол
    1500VAC, 1 мин помеѓу контактниот и ламба терминали
  индикатор 2000VAC, 1 мин помеѓу живи делови и земјата.
  Електричен работен век опс ≥100,000 во полна отценети оптоварување
  Механички век опс ≥1,000,000. (Селектор / за заклучување тип ≥ 250.000)
  Тежина > 10g
  оперативни стандарди собна температура -25 ° C до 55 ° C UL508, EN60947-1, EN60947-5-1
  LED Бои Црвена, зелена, жолта, сина, бела

  апликации

  ·  Морски, автомобили и авиони контрола на панели

  ·  Индустриски контролери за производство на опрема, вклучувајќи:

  Процес и опрема за пакување

  киосци Авто-сервис и вендинг опрема

  системи за пристап со јавноста и институционална безбедност

  Аудио и системи за забава

  медицинска дијагноза и медицинска опремаААСПритискање на копчето


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!