NC1D IEC Contactor with UL Listed factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

NC1D IEC контактор со UL Наведени

Краток опис:

Nofuel NC1D Серија Склопки Магнетни биле направени за супериорни перформанси под опасни тропски услови, во согласност со ИС / IEC 60947-4-1; Е / IEC 60947-1. Тоа е робусна конструкција со тешки сребрена легура контакти, во кутија со епоксидна серпентина во повисок опсег за да издржат широк осцилации на напонот обезбедува долг живот. Контактор имаат висок изолација сила, со висок одлуки и кршење капацитет. База на контактор со Telemecanique контрола на мотор технологија од 1924 година


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

  Nofuel NC1D Серија Склопки Магнетни биле направени за супериорни перформанси под опасни тропски услови, во согласност со ИС / IEC 60947-4-1; Е / IEC 60947-1. Тоа е робусна конструкција со тешки сребрена легура контакти, во кутија со епоксидна серпентина во повисок опсег за да издржат широк осцилации на напонот обезбедува долг живот. Контактор имаат висок изолација сила, со висок одлуки и кршење капацитет. База на контактор со Telemecanique контрола на мотор технологија од 1924 година

  предност

  • Екстремно лесен за одржување
  • Лесна замена на калем
  • Ниско долу време за одржување контактор
  • Контактор е идеално погоден за самостојни апликации како што заварување, компресор, контрола на мотор и машини итн

  Сертификат: UL АДС RU CCC CE RoHS

  • 9A ~ 95A (AC3 рејтинг)
   • 3 и 4 Поле Contactor
   • 4 големини рамка
   • 115a ~ 800A (AC3 рејтинг)
    • 3 и 4 Поле Contactor
    • 8 големини рамка

  индустриски апликации

  • моторни контролс
  • пумпи
  • Машински алатки
  • Печатење & Машини за пакување
  • компресори
  • Напојување Решенија
  • HVAC
  • кранови
  • Лифтови и ескалатори
  • ветерниците
  • соларни системи

  11qa

   TNF2D_RE% CCS_HTCLVW4B @ M~ THM {JXM $ L ~ 0FWZ1HWSE6TN

   

  Nofuel Contactor серија-   3 Поле

  Во согласност: Дали 13947-4-1 / IEC 60947-4-1

  Технички параметри-контактор: 9A ~ 95A

  AC

  видови3 Pole

  DC

  NC1D-09

  NC1D-12

  NC1D-18

  NC1D-25

  NP1D-09

  NP1D-12

  NP1D-18

  NP1D-25

  Максимална номинална вредност на струјата за AC3 Duty

  9A

  12A

  18А

  25A

  Отценети работен напон: УЕ

  690

  Термичка струја: о

  25A

  32A

  40A

  Моќност на моторот за контрола за AC3 Duty  Ø <=55°C,415V

   

  Во согласност со  UL, CSA230V

  460 / 480V

  575 / 600V

  KW / HP

  4 / 5,5

  KW / HP

  5.5 / 7.5

  KW / HP

  9 / 12.5

  KW / HP

  11/15

  2

  3

  5

  7.5

  5

  7.5

  10

  15

  7.5

  10

  15

  20

  монтажни положби

  ± 30

  Амбиентниот воздух температура (оперативни)

  - 5 до + 55 ° C

  Максимален работен курс операции  / Hrs.AC / DC

  3600

  Механички  Life50-60 Hz

  20

  Термо / електронски преоптоварување реле

  0,10 ~ 13.0

  13.0 ~ 37.0

  Помошни  Contact BlockFront Mounted:

  Страна монтирани:

  1 Не, 1NC, 2NO, 1 NO + 1NC, 2NC, 4NO, 3NO + 1NC, 2NO + 2NC, 1NO + 3NC, 4NC

  1NO + 1NC, 2NC

  Пневматски  TimerFront Mounted:

  Ѕвезда Делта Тајмер:

  На губеа 1NO + 1NC (0.1 ~ 180 секунди) OFF губеа 1NO + 1NC (0.1 ~ 180 секунди)

  1 NO + 1NC (0.1 ~ 30 сек)

  Механички  InterlockHorizontally Mounted:

  AC: NC1D09  - NC1D95DC: NP1D09 - NP1D95

   

  пренапони стабилизатор

  Варистор AC / DC: 24 ~ 48V, 110 ~ 240V РК коло AC: 24 ~ 48V, 110 ~ 240V,

  380 ~ 440V

  AC серпентина напон за

  3 Поле Контактори 9A ~ 95A и контрола Релеи

  калеми законик

  Напон

  TX1-D

  24 48 110 220 240 380 415

  50/60 Hz

  B7 Е7 F7 M7 U7 Q7 N7

  NC1D

  NC1D-32

  NC1D-40

  NC1D-50

  NC1D-65

  NC1D-80

  NC1D-95

  BLP1D-32

  NP1D-40

  NP1D-50

  NP1D-65

  NP1D-80

  NP1D-95

  32A

  40A

  50А

  65A

  80а

  95A

  690

  50А 60A

  80а

  125A

  KW / HP 15/20

  KW / HP

  22/30

  KW / HP

  25/35

  KW / HP

  37/50

  KW / HP

  45/60

  KW / HP

  45/60

  10 10

  15

  20

  25

  25

  20 30

  40

  50

  60

  60

  25 30

  40

  50

  60

  60

  ± 30

  - 5 до + 55 ° C 3600

  50-60 Hz

  13.0 ~ 37.0

  40.0 ~ 63.0

  63.0 ~ 93.0

  DC серпентина напон за

  3 Поле Контактори 9A ~ 95A и контрола Релеи

  калеми законик

  Напон

  TX4-D 12 24 48 72 110 125 220 250 440
  номинална Калем JD BD ED SD FD Г.Д. MD UD RD

  Преглед и Монтажа Димензии во mm

  NC1D50 - NC1D65

  D1 (BQV`8VBZ4% O9G8X3N @ M8

  NC1D1801

  XI3C8N)) [CCNO`FO1`3 $ 227

  NC1D80 - BLC1D95

  Z8 @ $ _ 459X7`X9RQE4_O0WH0


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!