EV Charging point factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

EV Полнење точка

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

  Станица за полнење понуда

  •• Во согласност со снабдување со електрична енергија на мрежа: 220-240 V / 380-415 V

  •• 7,4 kW или 22,1 kW (32 A за 230/400 V) и на settable од 6 А до 32 А

  •• Фреквенција: 50 Hz до 60 Hz

  •• ПРИКЛУЧНИЦА на снабдување коло (1 коло по излезен приклучок):

  -220/240 V 1P + N или -380/415 V 3P + N

  •• регулација на струјно коло напон (за полнење станица): -220 / 240 V 1P + N

  •• Висока стабилноста на ѕидниот приклучок (тип 2 или тип 2 со капаци)

  на сребро контакт избегнување прегрее

  •• повеќе конфигурации: идентификација на корисникот, еден или два приклучоци за струја,

  подот или ѕидот

  опции

  •• Ethernet комуникација со системот за надзор преку GPRS модем

  додатоци за понуда

  •• Кабли, РФИД значки, носителот кабел, модем, итн

  Резервни делови понуди

  •• естриси, ѕид база, излезен приклучок, капи, крилото, итн

  Механички и еколошки

  •• Шарена челик тело, анти-корозија третман

  •• на заштита: IP54 (IEC 60529), IK10 (IEC 62262)

  •• Работна температура: -25 ° C до + 40 ° C

  апликација 

  123123evcs_flow


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  
  WhatsApp Онлајн Chat!