3TF World Series Contact kits factory and suppliers | Simply Buy
Ние донесе јасна енергија за светот

3TF Светската серија Контакт колекции

Краток опис:

3TY7520-0A, главниот контакт елементи за Siemens 3TF Светската серија,
3P комплет 3 подвижни и фиксни 6 контакти, за да се инсталира во 3TF 3TK 3TC контактори и моторни стартери


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 499 / парче
 • Набавка Способност: 5000 парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Контролен напон: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Бренд: Nofuel
 • детали за производот

  Тагови производ

  серија Име Proudct дел број Се користи за контактор
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7470-0A Сименс 3TF47
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7480-0A Сименс 3TF48
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7490-0A Сименс 3TF49
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7500-0A Сименс 3TF50
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7510-0A Сименс 3TF51
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7520-0A Сименс 3TF52
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7530-0A Сименс 3TF53
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7540-0A Сименс 3TF54
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7550-0A Сименс 3TF55
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7560-0A Сименс 3TF56
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7570-0A Сименс 3TF57
  Светската серија 3TF Главна Контакт 3P 3TY7580-0A Сименс 3TF58
  серија Име Proudct дел број Се користи за контактор
  3TK 3TK Контакт комплет 3TY7480-0B  Furnas / Siemens 3TK48
  3TK 3TK Контакт комплет 3TY7500-0B  Furnas / Siemens 3TK50
  3TK 3TK Контакт комплет 3TY7520-0B  Furnas / Siemens 3TK52
  3TK 3TK Контакт комплет 3TY7540-0B  Furnas / Siemens 3TK54
  3TK 3TK Контакт комплет 3TY7560-0B  Furnas / Siemens 3TK56
  3TC 3TC Контакт комплет 3TY2440-0A  Furnas / Siemens 3TC44
  3TC 3TC Контакт комплет 3TY2480-0A  Furnas / Siemens 3TC48
  3TC 3TC Контакт комплет 3TY2520-0A  Furnas / Siemens 3TC52
  3TC 3TC Контакт комплет 3TY2560-0A  Furnas / Siemens 3TC56

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!