LC1-K TeSys K mini contactor factory and suppliers | Simply Buy
Ne të sjellë fuqi të qartë për botën

LC1-K TeSys K mini contactor

Përshkrim i shkurtër:

LC1-K seri AC contactor është i përshtatshëm për përdorim në qarqet deri në fillimin vlerësuarat dhe të shpeshta, kontrollin e motorët AC. Addtion e grupit të kontaktit ndihmëse të contactor, e kombinuar me rele termike duhur, mund të veprojë për të mbrojtur qark lidhur me mbingarkesë.

TeSys K Compact Contactors deri në 7.5kW 400 / 415V me një shumëllojshmëri të gjerë të tensionit spirale dhe opsionet terminali lidhje. 


 • FOB Çmimi: US $ 5-499 / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 5000 copë në muaj
 • Termat pagesës: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Tension Control: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Markë: Nofuel
 • Detail Product

  Produkt Tags

   

  lloj

  Vlerësuar punës aktuale A (380V)   220V

  AC-3 fuqia Perdorimi i kontrollit grup (kW)

  380V ~ 415V 440 ~ 500V

    660V  të dhënat e kontaktit (1)

  LC1-K06

  6

  1.5

  2.2

  3

  3

  3P + NO 3P + NC

  LC1-K09

  9

  2.2

  4

  4

  4

  3P + NO 3P + NC

  LC1-K12

  12

  3

  3

  5

  5

  3P + NO 3P + NC
  Specifikimet LC1-K06 LC1-K09 LC1-K12
  grup Perdorimi sipas AC-3

  6

  9

  12

  Vlerësuar punës aktuale (le) A

  5

  7.5

  10

  Konvencional termik aktual (LTH) A

  16

  20

  20

  Tensioni nominal të punës (Ue) V

  380 660

  Tensionit insullation (UI) V

  690

   AC-3 (6le le) Jeta elektrike (koha)

  0.5 x 106

    frekuencë operacion h-1

  1200

   AC-3 (6le le) Jeta elektrike (koha)

  10 cm 104

    frekuencë operacion h-1

  300

  Jeta Mecnical   kontakt ndihmëse  Konvencionale aktual termike

  3 × 106

  6A

     Jeta elektrike (koha) AC-15 (360VA)

  0.5 x 106

      DC-13 (33W)  
         specifikimet spirale  Tensioni nominal kontrolli (US) AC: 12, 24, 45, 110, 220, 380
      DC: 12, 24, 45 110 220
    tension të vini-up AC: 0.85 ~ 1.1Us DC: 0.85 ~ 1.1Us
    tension Resleasing AC: 0.2 ~ 0.75Us DC: 0.2 ~ 0.75Us
     Coil pushtet VA Pick-up

  40

      Fotain

  4

    Konsumi

  1.2W

    Pick-up kohë

  6 ~ 18ms

    Liruar kohë faktor pushtet

  5 ~ 23ms

  Marrja 0.8 Thyerja 0.3

  mbështjellje operative AC

  Ratings maksimale kuaj-fuqi aktuale maksimale  Lloj lidhje ndihmëse Contact s  Katalog
  Number
  1 Ø 3 Ø Induktiv AC3
  Amper
  resistive AC1
  Amper
  115 V HP 230 V HP 200 V HP 230 V HP 460 V HP 575 V HP NO NC
   0.5  1.5  1.5  1.5  3  3  6  15  Vidë-clamp 1- -1 LC1K 0610
  LC1K 0601
  0.5 1.5 2 3 5 5 9 20 Vidë-clamp 1- -1 LC1K0910
  LC1K0901
  0.5 1.5 3 3 7.5 10 12 20 Vidë-clamp 1- -1 LC1K1210
  LC1K1201

  Kodet e tensionit spirale për kontaktorët AC

  Volt AC 50/60 Hz 12

  24

  42 48 110 120 127 200 /
  208
  220 /
  230
  230 230 /
  240
  277 380 /
  400
  400 /
  415
  440 480
  kod J7

  B7

  D7 E7 F7 G7 FC7 L7 M7 P7 U7 UE7 Q7 N7 R7 T7

   mbështjellje operative DC

  0.5 1.5 1.5 1.5 3 3 6 15 Vidë-clamp 1- -1 LP1K0610 ab LP1K0601 ab
  0.5 1.5 2 3 5 5 9 20 Vidë-clamp 1- -1 LP1K0910 ab LP1K0901 ab
  0.5 1.5 3 3 7.5 10 12 20 Vidë-clamp 1- -1 LP1K1210 ab LP1K1201 ab

  relays mbingarkesë për 3-pol kontaktorët me terminalet vidhos-pirg

  Class 10, vendosjen Relay varg-A Numri katalog  
  0,1-,16 LR2K0301 LR2K relays mbingarkesë:
  • AC ose DC mbrojtje
  • bimetallic Ambient kompensohen
  • Class 10
  • Ndjeshmëria Single Faza
  • Manual apo auto rishkruhet
  • ngarkesë të plotë dial aktuale
  0,16-0,23 LR2K0302
  0,23-0,36 LR2K0303
  0,36-0,54 LR2K0304
  0,54-,8 LR2K0305
  0,8-1,2 LR2K0306
  1,2-1,8 LR2K0307
  1,8-2,6 LR2K0308
  2,6-3,7 LR2K0310
  3,8-5,5 LR2K0312
  5,5-8 LR2K0314
  8-11,5 LR2K0316
  10deri ne 14, LR2K0321

 • I mëparshëm:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

  
  WhatsApp Online Chat!