NC1D IEC Contactor with UL Listed factory and suppliers | Simply Buy
Ne të sjellë fuqi të qartë për botën

NC1D IEC Contactor me UL listuara

Përshkrim i shkurtër:

Nofuel NC1D Seria Contactors magnetik janë engineered për performancë superiore në kushte të rrezikshme tropikale, në përputhje me IS / IEC 60947-4-1; IS / IEC 60947-1. Është ndërtimi i fuqishëm me detyrë e rëndë kontaktet aliazh argjendi, spirale encapsulated në rangun më të lartë për të përballuar luhatjet e tensionit të gjerë jep jetë të gjatë. Contactor kanë forca të lartë izolimin, me marrje të lartë dhe kapacitet të thyer. Baza Contactor me teknologji Télémécanique kontrollit motor që nga viti 1924


 • FOB Çmimi: US $ 5-499 / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 5000 copë në muaj
 • Termat pagesës: L / C, D / P, T / T, Paypal
 • Tension Control: 24V 48V 72V 110V 230V 240V 380V 440V 480V
 • Markë: Nofuel
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Nofuel NC1D Seria Contactors magnetik janë engineered për performancë superiore në kushte të rrezikshme tropikale, në përputhje me IS / IEC 60947-4-1; IS / IEC 60947-1. Është ndërtimi i fuqishëm me detyrë e rëndë kontaktet aliazh argjendi, spirale encapsulated në rangun më të lartë për të përballuar luhatjet e tensionit të gjerë jep jetë të gjatë. Contactor kanë forca të lartë izolimin, me marrje të lartë dhe kapacitet të thyer. Baza Contactor me teknologji Télémécanique kontrollit motor që nga viti 1924

  avantazh

  • mirëmbajtjen e shumë e lehtë
  • zëvendësimin e lehtë spirale
  • kohë të ulët poshtë për mirëmbajtjen contactor
  • Contactor është ideale përshtatshme për aplikime të pavarur të tilla si saldim, kompresor, kontrollin motor dhe mjeteve makine etj

  Certifikata: UL CSA RU KKK CE RoHS

  • 9A ~ 95A (rating AC3)
   • 3 & 4 Pol Contactor
   • 4 madhësive Frame
   • 115A ~ 800A (rating AC3)
    • 3 & 4 Pol Contactor
    • 8 madhësive Frame

  Aplikimet industriale

  • Controls motorike
  • Pumps
  • Machine Tools
  • Printime dhe Paketimi Machines
  • kompresorë
  • Furnizimi me energji elektrike Solutions
  • HVAC
  • Vinçat
  • Elevators & shkalleve levizese
  • Mullinjtë e erës
  • Sistemet diellore

  11qa

   TNF2D_RE% CCS_HTCLVW4B @ M~ THM {JXM $ L ~ 0FWZ1HWSE6TN

   

  Nofuel Contactor Series-   3 Pol

  Konform: IS 13947-4-1 / IEC 60947-4-1

  Teknike Parametra-Contactor: 9A ~ 95A

  AC

  Llojet3 Pole

  DC

  NC1D-09

  NC1D-12

  NC1D-18

  NC1D-25

  NP1D-09

  NP1D-12

  NP1D-18

  NP1D-25

  Maksimale të Vlerësurat aktual për AC3 Duty

  9A

  12A

  18A

  25A

  Voltage Vlerësuar operativ: Ue

  690

  Thermal aktual: Ith

  25A

  32A

  40A

  Fuqia Vlerësim për Kontrollin Motor për AC3 Duty  Ø <=55°C,415V

   

  Në përputhje me  UL, CSA230V

  460 / 480V

  575 / 600V

  KW / HP

  4 / 5.5

  KW / HP

  5.5 / 7.5

  KW / HP

  9 / 12.5

  KW / HP

  15/11

  2

  3

  5

  7.5

  5

  7.5

  10

  15

  7.5

  10

  15

  20

  rritje Position

  ± 30

  Ambient Temperatura e ajrit (Operative)

  - 5 deri + 55 ° C

  Maximum Operative Vlerësoni Operations  / Hrs.AC / DC

  3600

  Mekanike  Life50-60 Hz

  20

  Termike / Electronic Overload Relay

  0.10 ~ 13.0

  13.0 ~ 37.0

  Ndihmëse  Contact BlockFront Mounted:

  Side Kalorësisë:

  1 NO, 1NC, 2NO 1 NR + 1NC, 2NC, 4NO, 3NO + 1NC, 2NO + 2NC, 1NO + 3NC, 4NC

  1NO + 1NC, 2NC

  PASTRIMIN  TimerFront Mounted:

  Star Delta Timer:

  Në vonojë 1NO + 1NC (0.1 ~ 180 SEC) OFF vonojë 1NO + 1NC (0.1 ~ 180 Sec)

  1 NR + 1NC (0.1 deri në 30 sek)

  Mekanike  InterlockHorizontally Mounted:

  AC: NC1D09  - NC1D95DC: NP1D09 - NP1D95

   

  Surge Zbutësi

  Varistor AC / DC: 24 ~ 48V, 110 ~ 240V RC Circuit AC: 24 ~ 48V, 110 ~ 240V,

  380 ~ 440V

  AC Coil Voltage për

  3 Pole Contactors 9A ~ 95A & Kontrollit relays

  Kodi mbështjellje

  tension

  TX1-D

  24 48 110 220 240 380 415

  50/60 Hz

  B7 E7 F7 M7 U7 Q7 N7

  NC1D

  NC1D-32

  NC1D-40

  NC1D-50

  NC1D-65

  NC1D-80

  NC1D-95

  BLP1D-32

  NP1D-40

  NP1D-50

  NP1D-65

  NP1D-80

  NP1D-95

  32A

  40A

  50A

  65A

  80A

  95A

  690

  50A 60A

  80A

  125A

  KW / HP 15/20

  KW / HP

  22/30

  KW / HP

  25/35

  KW / HP

  37/50

  KW / HP

  45/60

  KW / HP

  45/60

  10 10

  15

  20

  25

  25

  20 30

  40

  50

  60

  60

  25 30

  40

  50

  60

  60

  ± 30

  - 5 deri + 55 ° C 3600

  50-60 Hz

  13.0 ~ 37.0

  40.0 ~ 63.0

  63.0 ~ 93.0

  DC spirale Voltage për

  3 Pole Contactors 9A ~ 95A & Kontrollit relays

  Kodi mbështjellje

  tension

  TX4-D 12 24 48 72 110 125 220 250 440
  nominale Coil JD BD ED SD FD GD MD UD RD

  Përshkruajë dhe Dimensions montim në mm

  NC1D50 - NC1D65

  D1 (BQV`8VBZ4% O9G8X3N @ M8

  NC1D1801

  XI3C8N)) [CCNO`FO1`3 $ 227

  NC1D80 - BLC1D95

  Z8 @ $ _ 459X7`X9RQE4_O0WH0


 • I mëparshëm:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

  
  WhatsApp Online Chat!